The Santa Race 5k 5k Run/Walk

The Santa Race 5k

Age Group Results

December 02, 2017


Results By Speedy Sneakers Racing www.speedysneakers.com


Men: 0- 0 1-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: 0- 0 1-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

5k Run/Walk

Top

Female No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Michelle Havlock 226 0 155 31:23.4 31:29.5 10:07/M
2 Alex Reese Columbus OH 448 0 158 31:26.9 31:32.7 10:08/M
3 Kelley Sandusky 466 0 196 33:03.1 33:13.6 10:40/M
4 Cindy Florer Groveport OH 164 0 206 33:09.4 33:32.6 10:42/M
5 Hannah Musick 391 0 289 37:30.8 37:36.7 12:06/M
6 Laura Gladden 1455 0 512 56:14.9 57:09.8 18:08/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ashley Khatib Pickerington OH 299 12 24 22:57.9 23:04.4 7:24/M
2 Jackie Radous Columbus OH 440 12 26 23:23.2 23:29.7 7:33/M
3 Addison Pound Jacksontown OH 433 12 34 24:09.2 24:13.4 7:47/M
4 Laney Pever Marysville OH 415 7 87 27:41.9 28:04.3 8:56/M
5 Jessica Hill Westerville OH 248 9 95 28:23.2 28:26.7 9:09/M
6 Elizabeth Dietrich Columbus OH 131 12 102 28:10.7 28:40.8 9:05/M
7 Eden Newman Columbus OH 392 11 110 28:54.6 29:02.5 9:19/M
8 Eva Tedrick Blacklick OH 523 12 123 29:40.4 29:47.1 9:34/M
9 Leah Carter Columbus OH 77 9 153 30:25.8 31:27.5 9:49/M
10 Claire Schiltz Columbus OH 472 11 157 31:24.6 31:32.5 10:08/M
11 Natalie Bair Blacklick OH 27 10 160 31:09.7 31:35.1 10:03/M
12 Marah Reames Bellefontaine OH 447 13 189 32:32.8 33:02.0 10:30/M
13 Kristin Raleigh Columbus OH 442 6 193 32:57.7 33:09.3 10:38/M
14 Kaitlyn Schaefer Columbus OH 470 13 229 34:27.1 34:44.1 11:07/M
15 Grace Stevens Blacklick OH 505 13 235 34:22.8 34:58.5 11:05/M
16 Jackie Graham Gahanna OH 197 11 241 34:58.2 35:10.5 11:17/M
17 Beverly Adkins-Cabrera Columbus OH 7 7 243 34:50.0 35:10.8 11:14/M
18 Quinn Yost Columbus OH 583 11 245 35:03.6 35:15.4 11:18/M
19 Sophia Miller 1445 10 252 34:51.3 35:30.3 11:15/M
20 Rhonnie Slone Westerville OH 483 11 255 35:37.3 35:37.3 11:29/M
21 Mya Potridge Marysville OH 432 12 287 37:16.0 37:35.4 12:01/M
22 Piper Poliseno Gahanna OH 426 10 305 38:16.8 39:17.8 12:21/M
23 Carly Poliseno Gahanna OH 425 7 307 38:31.2 39:32.2 12:25/M
24 Alondra Doucet Columbus OH 137 12 316 39:09.3 39:53.9 12:38/M
25 Abigail Cisler Lewis Center OH 89 8 321 39:14.5 40:05.6 12:39/M
26 Miriam Reiber Pickerington OH 451 8 331 40:23.8 40:37.2 13:02/M
27 Maddie White Gahanna OH 565 10 343 40:18.2 41:21.1 13:00/M
28 Abigail Bechtel Blacklick OH 39 12 347 40:32.8 41:35.7 13:05/M
29 Zoe Carter Columbus OH 78 13 348 40:37.6 41:40.2 13:06/M
30 Eliza Thomas Columbus OH 528 13 351 41:12.9 41:45.9 13:17/M
31 Ashlynn Steele Columbus OH 502 7 363 42:24.8 42:42.1 13:41/M
32 Emma Mischnick 1454 7 378 43:48.2 44:37.8 14:08/M
33 Jadelynn Mossbarger Pataskala OH 388 9 391 45:15.1 45:19.9 14:36/M
34 Annabelle Cisler Lewis Center OH 90 10 402 45:53.2 46:44.0 14:48/M
35 Kelsey McHugh Gahanna OH 355 11 410 46:13.7 47:26.7 14:55/M
36 Lindsay McHugh Gahanna OH 356 13 411 46:21.8 47:35.1 14:57/M
37 Veda Walker New Albany OH 549 8 414 47:13.7 47:56.2 15:14/M
38 Olivia Williams Columbus OH 573 12 424 48:35.8 49:02.0 15:40/M
39 Aja Irwin Alexandria OH 267 11 438 48:15.1 49:26.7 15:34/M
40 Sophie Graham Gahanna OH 200 14 446 49:18.1 50:25.0 15:54/M
41 Dylan Yost Columbus OH 581 9 447 49:17.9 50:25.0 15:54/M
42 Dakota Fansler Columbus OH 157 14 451 50:17.8 50:46.8 16:13/M
43 Mackenzie Bednar Gahanna OH 43 8 489 53:00.8 53:49.7 17:06/M
44 Katherine Holycross Rushsylvania OH 254 14 524 58:18.3 59:02.1 18:48/M
45 Katie Eramo Westerville OH 149 13 526 58:40.9 59:19.8 18:55/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Morgan Raleigh Columbus OH 443 15 20 22:24.6 22:27.8 7:14/M
2 Lauren Payne Columbus OH 407 19 77 27:17.1 27:25.2 8:48/M
3 Sarah Evans Westerville OH 153 18 301 38:29.7 39:07.3 12:25/M
4 Brooke Stewart Mount Victory OH 510 19 349 41:07.0 41:41.5 13:16/M
5 Olivia Brown Columbus OH 66 16 352 40:56.4 41:47.0 13:12/M
6 Megan Salyer Grove City OH 465 19 406 46:20.6 47:15.3 14:57/M
7 Samantha Hanson Reynoldsburg OH 219 15 422 47:56.3 48:58.5 15:28/M
8 Leah Herbert Reynoldsburg OH 237 16 423 47:56.9 48:58.8 15:28/M
9 Lyra Irwin Alexandria OH 269 15 437 48:15.4 49:26.6 15:34/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sarah Akber Bainbridge OH 8 25 33 24:07.9 24:11.9 7:47/M
2 Allie Breithaupt Grove City OH 58 29 35 24:12.7 24:16.1 7:48/M
3 M Carolina Rivas Garfias Columbus OH 459 26 40 24:30.7 24:35.6 7:54/M
4 Brittany Johnson Columbus OH 280 28 54 25:55.0 25:57.7 8:22/M
5 Jordann Dillard Hilliard OH 132 26 56 25:54.7 26:03.7 8:21/M
6 Anne Bartels Granville OH 34 28 59 25:57.5 26:06.9 8:22/M
7 Ashley Siegesmund Reynoldsburg OH 481 24 107 28:29.2 29:00.2 9:11/M
8 Chanel Mack Columbus OH 333 29 117 29:23.6 29:30.4 9:29/M
9 Sarah Spaulding Columbus OH 495 25 118 29:19.3 29:33.8 9:27/M
10 Michelle France (coccia) New Albany OH 167 27 127 30:00.8 30:07.2 9:41/M
11 Amanda Timothy Washington Court House OH 534 29 138 30:28.2 30:33.2 9:50/M
12 Heather Frayer Columbus OH 169 24 141 29:58.1 30:50.0 9:40/M
13 Sarah Greulich Columbus OH 201 21 142 30:42.0 30:50.1 9:54/M
14 Emily Jadwin New Albany OH 274 23 166 31:24.2 32:19.7 10:08/M
15 Braeden Chicase Gahanna OH 83 24 175 32:22.4 32:39.2 10:26/M
16 Jessie Alianiello Blacklick OH 10 22 180 32:26.5 32:46.5 10:28/M
17 Samantha Markins Columbus OH 339 27 201 33:11.4 33:23.7 10:42/M
18 Alexandra Hack New Albany OH 209 21 203 32:32.9 33:26.3 10:30/M
19 Lauren Rarick Blacklick OH 444 26 221 33:31.1 34:01.9 10:49/M
20 Kristin Hildebrand Grove City OH 246 29 239 34:27.7 35:07.3 11:07/M
21 Brianne Zachman Galloway OH 589 23 253 34:48.4 35:33.6 11:14/M
22 Hope Walker Hattiesburg MS 548 21 266 35:20.8 36:08.5 11:24/M
23 Mackenzie Biri Johnstown OH 48 26 277 36:08.3 36:50.6 11:39/M
24 Jill Popek Dublin OH 430 24 286 36:42.4 37:29.8 11:50/M
25 Kaylee Lancia Johnstown OH 314 21 292 37:09.2 37:51.7 11:59/M
26 Chelsea Poole Baltimore OH 429 25 299 38:16.5 38:51.3 12:21/M
27 Rachel Weyer Columbus OH 563 23 313 39:00.4 39:48.4 12:35/M
28 Kelsey Turner Mansfield OH 538 23 314 39:00.6 39:48.4 12:35/M
29 Paige Lovensheimer Columbus OH 326 22 326 39:52.4 40:22.1 12:52/M
30 Anita Galloway Columbus OH 175 27 338 40:34.3 41:08.6 13:05/M
31 Macey Estes Marion OH 151 25 345 40:19.3 41:24.4 13:00/M
32 Brittany Young Bellefontaine OH 585 25 353 41:17.5 41:51.8 13:19/M
33 Lauren Gnau Columbus OH 193 23 374 43:34.1 44:00.5 14:03/M
34 Sarah Wise Columbus OH 576 27 375 43:34.1 44:00.6 14:03/M
35 Emily Lovensheimer Columbus OH 324 25 377 44:02.6 44:32.3 14:12/M
36 Kayla Allen Hilliard OH 12 28 389 44:57.5 45:07.4 14:30/M
37 Paige Turner Centerburg OH 539 22 392 44:50.1 45:26.4 14:28/M
38 Martiana Scott Columbus OH 475 23 404 46:22.4 46:55.8 14:57/M
39 Kacie Eichinger Columbus OH 143 29 435 48:17.7 49:22.4 15:35/M
40 Courtney Dobbs Columbus OH 133 26 464 50:36.8 51:29.0 16:19/M
41 Megan Miller Columbus OH 374 29 500 53:36.7 54:54.9 17:17/M
42 Charli Snell Pickerington OH 490 23 504 54:15.3 55:07.6 17:30/M
43 Courtney Allman Reynoldsburg OH 15 27 519 56:55.0 57:53.6 18:22/M
44 Alyssa Howard Pataskala OH 263 26 520 56:55.3 57:54.0 18:22/M
45 Jess Ohler Reynoldsburg OH 400 26 522 56:54.2 57:54.0 18:21/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jennifer Creeps 1452 33 2 19:13.2 19:16.3 6:12/M
2 Jenn Smith Hilliard OH 488 36 10 20:50.1 20:53.2 6:43/M
3 Katie Zvolanek Westerville OH 594 34 18 21:44.6 21:59.3 7:01/M
4 Erin Gruenwald Johnstown OH 205 34 30 23:55.3 23:58.7 7:43/M
5 Erin Crumley Sunbury OH 121 34 43 24:45.4 24:50.3 7:59/M
6 Sara Mako Columbus OH 335 38 45 24:41.6 24:52.3 7:58/M
7 Jennie Hayes Powell OH 229 37 47 25:03.5 25:10.4 8:05/M
8 Jennifer Fernandez Dublin OH 160 38 58 25:58.6 26:05.6 8:23/M
9 Angie Boyce Grove City OH 53 38 63 26:06.9 26:24.1 8:25/M
10 Alison Morris Columbus OH 385 35 64 26:15.9 26:26.3 8:28/M
11 Emily Ott Columbus OH 402 31 75 27:13.1 27:21.7 8:47/M
12 Jennifer Szmurlo New Albany OH 519 37 78 27:11.5 27:29.5 8:46/M
13 Michelle Pever Marysville OH 417 36 83 27:29.1 27:51.9 8:52/M
14 Teri Compton Columbus OH 107 37 97 28:26.1 28:30.6 9:10/M
15 Heather Meade Reynoldsburg OH 359 34 103 28:06.9 28:42.9 9:04/M
16 Kelly Garland Dublin OH 177 38 105 28:23.2 28:44.2 9:09/M
17 Tanya Newman Columbus OH 393 37 108 28:53.5 29:01.5 9:19/M
18 Chelsea Mendrala Gahanna OH 363 31 111 28:29.5 29:03.4 9:11/M
19 Laura Hickey Gahanna OH 242 31 115 29:07.3 29:25.3 9:24/M
20 Kristin Smock Columbus OH 489 38 116 29:12.1 29:26.2 9:25/M
21 Julie Pickering Powell OH 423 31 119 29:14.9 29:38.7 9:26/M
22 Heidi Graber Galloway OH 195 31 120 29:15.0 29:39.0 9:26/M
23 Rachael Wittman Sunbury OH 577 33 126 30:00.3 30:06.8 9:41/M
24 Marissa Walter Westerville OH 551 35 130 29:55.8 30:10.9 9:39/M
25 Emily Haren Blacklick OH 220 32 133 30:01.6 30:22.9 9:41/M
26 Jacquie Boff Dublin OH 50 34 147 30:48.5 31:04.3 9:56/M
27 Danielle Cunningham Columbus OH 122 37 156 31:25.9 31:31.2 10:08/M
28 Cristina Williams Akron OH 572 32 171 31:52.4 32:29.9 10:17/M
29 Ashley Smith Columbus OH 486 31 172 31:49.9 32:30.0 10:16/M
30 Stephanie Pound Jacksontown OH 436 35 173 32:22.9 32:34.5 10:26/M
31 Melissa Marshall Blacklick OH 341 37 177 32:12.9 32:42.0 10:23/M
32 Ashley Hartsook New Albany OH 225 33 178 32:29.6 32:43.0 10:29/M
33 Pamela Vincent Westerville OH 545 31 182 32:25.0 32:49.5 10:27/M
34 Trish Parsons Pataskala OH 405 39 188 32:08.2 33:01.7 10:22/M
35 Joey Zaborowski Westerville OH 588 37 195 32:53.8 33:12.1 10:36/M
36 Colleen Souder Columbus OH 494 37 199 33:07.2 33:22.3 10:41/M
37 Amanda Sminchak Marcom Columbus OH 485 39 200 33:14.3 33:22.5 10:43/M
38 Samantha McPheron Botkins OH 358 36 207 33:18.2 33:33.4 10:45/M
39 Lara Thomas Grove City OH 530 34 212 33:32.7 33:49.0 10:49/M
40 Tarah Amato Sunbury OH 16 30 215 33:52.7 33:58.6 10:55/M
41 Regina Place Sunbury OH 424 35 216 33:52.7 33:58.8 10:55/M
42 Jennefer Conzett Blacklick OH 110 34 217 33:52.8 33:58.9 10:55/M
43 Katie Bricker Grove City OH 60 34 220 33:49.6 34:01.3 10:55/M
44 Laura Clark Grove City OH 95 36 223 33:50.9 34:12.0 10:55/M
45 Sara Allen Columbus OH 14 38 226 33:25.3 34:37.1 10:47/M
46 Chrissie Antonoplos Blacklick OH 21 39 227 33:24.5 34:37.1 10:46/M
47 Michelle Holland Reynoldsburg OH 251 38 228 34:06.8 34:40.5 11:00/M
48 Allison Whittington Columbus OH 570 30 237 34:50.8 35:00.2 11:14/M
49 Jessica Gerken Delaware OH 180 37 238 34:34.1 35:04.6 11:09/M
50 Jennifer Leeper Columbus OH 316 37 248 34:50.8 35:22.1 11:14/M
51 Ann Guthrie Columbus OH 207 38 250 34:28.3 35:29.4 11:07/M
52 Susan Surber Columbus OH 517 35 251 34:28.6 35:29.5 11:07/M
53 Joanna Martinez Canal Winchester OH 344 39 260 35:50.6 35:59.4 11:34/M
54 Shawna Streeter Westerville OH 515 38 262 35:57.8 36:05.7 11:36/M
55 Theresa Emch Columbus OH 145 31 263 35:57.3 36:05.9 11:36/M
56 Katie Di Bari Columbus OH 127 35 264 35:43.0 36:08.1 11:31/M
57 Emily Champe Westerville OH 80 35 265 35:44.1 36:08.5 11:32/M
58 Jessica Furbee Westerville OH 173 38 267 35:43.8 36:08.5 11:31/M
59 Kimberly Hall Columbus OH 213 34 268 35:24.0 36:12.4 11:25/M
60 Bryce Swartz Galloway OH 518 35 273 35:52.2 36:26.1 11:34/M
61 Anna Whitmer Columbus OH 568 39 280 36:34.7 36:58.0 11:48/M
62 Amber Rohly Columbus OH 461 30 283 36:10.0 36:59.1 11:40/M
63 Jessica Daley Pataskala OH 123 31 284 36:41.1 37:12.4 11:50/M
64 Michelle Potridge Marysville OH 431 39 288 37:16.1 37:35.7 12:01/M
65 Amber Baker Dublin OH 29 36 291 37:42.7 37:50.0 12:10/M
66 Tiffany Payne Columbus OH 408 36 297 38:01.7 38:29.7 12:16/M
67 Candice Young Reynoldsburg OH 586 33 298 38:16.4 38:51.1 12:21/M
68 Carla Adams Columbus OH 3 31 303 38:24.0 39:11.8 12:23/M
69 Heather Brocklehurst Blacklick OH 62 36 311 39:17.1 39:44.2 12:40/M
70 Maureen Johnson Reynoldsburg OH 281 38 312 39:16.1 39:44.8 12:40/M
71 Karla Doucet Columbus OH 138 36 317 39:09.7 39:54.1 12:38/M
72 Hillary Anderson Hilliard OH 20 35 318 39:47.0 39:58.3 12:50/M
73 Michelle Amos Lewis Center OH 17 32 323 39:56.3 40:09.0 12:53/M
74 Michelle Houser Stoutsville OH 259 38 328 40:14.2 40:30.3 12:59/M
75 Leona Baldwin Circleville OH 30 35 335 40:26.8 40:43.8 13:03/M
76 Jennifer White Gahanna OH 564 39 342 40:18.7 41:21.1 13:00/M
77 Alyssa Garrity Columbus OH 178 30 344 40:16.0 41:22.0 12:59/M
78 Jaime Reichenbacher Newark OH 453 35 356 41:18.9 42:18.5 13:19/M
79 Candice Snow Gahanna OH 492 37 362 42:22.6 42:41.3 13:40/M
80 Cassie Beverly Grove City OH 47 36 373 42:50.4 43:50.3 13:49/M
81 Jodi Dues Minster OH 139 32 380 43:49.7 44:42.5 14:08/M
82 Kelly Bowens Williamsport OH 52 37 381 44:33.9 44:50.3 14:22/M
83 Tiffany Clark Blacklick OH 97 33 388 44:57.4 45:07.4 14:30/M
84 Kimberly Kemp Blacklick OH 297 32 396 46:01.7 46:13.9 14:51/M
85 Jennifer Jende Westerville OH 277 39 420 47:45.8 48:56.3 15:24/M
86 Amanda Vanbrimmer Delaware OH 543 33 431 49:14.6 49:14.6 15:53/M
87 Danielle Glass Orient OH 189 30 433 48:53.7 49:21.5 15:46/M
88 Porsche Bailey Westerville OH 23 30 434 48:17.4 49:22.1 15:35/M
89 Kelly Hettinger Gahanna OH 241 37 436 48:49.1 49:23.5 15:45/M
90 Ashley Bunnell Hilliard OH 68 30 439 48:30.5 49:27.0 15:39/M
91 Amanda Cavanaugh Westerville OH 79 33 445 49:05.1 50:21.4 15:50/M
92 Martha Horn Columbus OH 256 38 450 50:34.0 50:38.1 16:19/M
93 Melissa Lester Columbus OH 320 33 456 50:10.2 51:12.4 16:11/M
94 Candace Mills Columbus OH 377 31 461 50:35.1 51:22.5 16:19/M
95 Michelle Diederich Columbus OH 128 38 470 51:06.4 51:45.9 16:29/M
96 Amber Stewart Blacklick OH 509 31 474 50:59.0 52:13.0 16:27/M
97 Brittney Jones Dayton OH 286 30 476 51:37.3 52:34.3 16:39/M
98 Jamie Srbljan Columbus OH 496 35 482 52:26.8 53:20.4 16:55/M
99 Kelly Orr Columbus OH 401 39 493 53:24.7 54:05.5 17:14/M
100 Stephanie Harrison Columbus OH 224 35 496 54:09.3 54:44.3 17:28/M
101 Amy Clark Gahanna OH 93 33 499 53:37.3 54:54.3 17:18/M
102 Danielle Dominak Columbus OH 134 36 513 57:12.8 57:43.0 18:27/M
103 Mindi Schaefer Hilliard OH 471 39 517 56:50.2 57:48.4 18:20/M
104 Amanda Bednar Gahanna OH 41 38 518 56:58.5 57:48.6 18:23/M
105 Toni McCarty Gahanna OH 349 37 528 58:32.6 59:36.3 18:53/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Clare Schwemlein New Albany OH 474 40 29 23:53.0 23:57.7 7:42/M
2 Jennifer Nowlin Columbus OH 398 47 36 24:13.0 24:17.1 7:49/M
3 Jen Hickok Sarasota FL 243 49 49 25:29.3 25:32.3 8:13/M
4 Susan Montgomery 1447 48 53 25:38.0 25:49.0 8:16/M
5 Maria Varveris Dublin OH 544 42 57 25:57.5 26:04.7 8:22/M
6 Stephanie Prociuk Columbus OH 439 45 60 25:54.0 26:11.4 8:21/M
7 Paige Zilincik Columbus OH 593 46 61 26:13.6 26:18.3 8:27/M
8 Kristin Khatib Pickerington OH 301 47 66 26:27.9 26:35.2 8:32/M
9 Carrie Housteau New Albany OH 262 45 68 26:23.3 26:47.1 8:31/M
10 Susie Norman Gahanna OH 396 41 71 26:55.4 27:05.8 8:41/M
11 Tess Coakley Grove City OH 103 48 79 27:12.6 27:30.4 8:46/M
12 Courtney Werts Delaware OH 561 41 92 27:44.4 28:17.6 8:57/M
13 Jennifer Bechtel Blacklick OH 40 41 94 28:04.2 28:20.6 9:03/M
14 Rebecca Noggle Gahanna OH 395 40 99 28:30.1 28:35.5 9:12/M
15 Marla Harkins Grove City OH 221 46 104 28:29.2 28:43.0 9:11/M
16 Jody Stewart Mount Victory OH 511 45 113 28:38.5 29:07.6 9:14/M
17 Lisa Copeland Orient OH 111 46 114 29:10.0 29:24.1 9:25/M
18 Mary Gorell Grove City OH 194 44 128 29:50.9 30:09.4 9:37/M
19 Elizabeth Miller Westerville OH 370 40 129 29:55.9 30:10.9 9:39/M
20 Kellie Meade Newark OH 360 47 132 29:56.2 30:11.9 9:39/M
21 Michelle Wright Columbus OH 579 42 149 30:45.4 31:09.9 9:55/M
22 Megan Schiltz Columbus OH 473 40 159 31:24.4 31:32.8 10:08/M
23 Margaret Stevens Columbus OH 506 46 161 30:57.6 31:43.5 9:59/M
24 Madge Montell Pataskala OH 382 45 165 31:29.1 32:17.9 10:09/M
25 Misty Hill Zanesville OH 249 43 169 32:14.6 32:25.6 10:24/M
26 Shannon Karsies New Albany OH 295 42 170 31:29.1 32:27.7 10:09/M
27 Kelli Cronk Columbus OH 120 43 174 32:04.0 32:39.0 10:21/M
28 Leslie Jackson Columbus OH 272 43 198 32:37.8 33:18.0 10:31/M
29 Tina Krempasky Columbus OH 307 49 202 33:15.2 33:25.8 10:44/M
30 Heather Brink Blacklick OH 61 44 205 33:05.5 33:30.1 10:40/M
31 Guerdie Glass Galena OH 190 44 214 33:48.8 33:58.5 10:54/M
32 Emily Manly Galena OH 336 41 224 33:51.6 34:16.3 10:55/M
33 Abby Branan Dublin OH 57 41 225 33:43.6 34:30.7 10:53/M
34 Nitia Moseman Columbus OH 387 44 230 33:55.6 34:44.9 10:56/M
35 Bethany Webb Columbus OH 556 42 232 34:43.0 34:49.7 11:12/M
36 Amy Schaefer Columbus OH 469 47 236 34:40.5 34:58.7 11:11/M
37 Sara Murray Grove City OH 390 46 257 35:20.6 35:42.7 11:24/M
38 Melissa Craddock Columbus OH 115 41 276 36:25.8 36:43.2 11:45/M
39 Suzanne Lucas New Albany OH 331 43 278 36:39.5 36:52.4 11:49/M
40 Heather Webb Columbus OH 558 44 279 36:38.3 36:52.5 11:49/M
41 Lisa Nuckols Grove City OH 399 40 282 36:35.3 36:58.7 11:48/M
42 Sarah Gemperline Columbus OH 179 49 285 36:33.9 37:17.4 11:47/M
43 Mara Clark Gahanna OH 96 43 293 37:10.8 38:02.0 11:59/M
44 Tina Levo Baltimore OH 322 44 294 37:42.4 38:09.4 12:10/M
45 Danica Walden Gahanna OH 547 44 295 38:02.7 38:23.3 12:16/M
46 Kat Welz Columbus OH 560 46 296 37:27.2 38:27.2 12:05/M
47 Cyndi Evans Westerville OH 152 49 302 38:30.3 39:07.8 12:25/M
48 Stephanie Poliseno Gahanna OH 427 43 304 38:15.5 39:17.8 12:20/M
49 Tiffany Hedges Columbus OH 232 41 319 39:44.2 39:58.3 12:49/M
50 Kathlyn Bair Blacklick OH 25 43 320 39:34.6 40:03.1 12:46/M
51 Sara Cisler Lewis Center OH 92 41 322 39:15.8 40:06.5 12:40/M
52 Jackie Adair Columbus OH 2 48 324 39:21.5 40:14.1 12:42/M
53 Anne Grobben Gahanna OH 202 45 327 39:39.8 40:24.5 12:47/M
54 Jane Trombley Westerville OH 535 49 329 40:04.5 40:35.0 12:55/M
55 Laura Gladden Columbus OH 188 40 333 40:19.3 40:39.2 13:00/M
56 Tracy Patton Orient OH 406 49 339 40:53.3 41:15.5 13:11/M
57 Rita Morales Lancaster OH 384 42 355 41:46.8 42:01.2 13:28/M
58 Mary Beth Shea New Albany OH 480 44 360 41:25.5 42:25.9 13:22/M
59 Susan Conrad Stoutsville OH 108 44 361 42:06.6 42:29.5 13:35/M
60 Casey Mischnick Columbus OH 379 43 379 43:48.6 44:38.0 14:08/M
61 Janice Henry Gallipolis OH 235 46 382 44:14.0 44:57.3 14:16/M
62 Rebecca Willis 1450 42 387 43:46.6 45:00.6 14:07/M
63 Gail Carter Columbus OH 76 44 393 44:39.6 45:41.3 14:24/M
64 Pam Gutmore Galena OH 208 45 397 45:24.0 46:14.8 14:39/M
65 Nicole Wetterauer Galena OH 562 42 398 45:24.8 46:15.1 14:39/M
66 April Salyer Grove City OH 464 48 405 46:19.2 47:15.0 14:56/M
67 Anita Cain Columbus OH 71 49 407 46:14.7 47:21.0 14:55/M
68 Lori Gill Columbus OH 183 43 408 47:08.7 47:24.4 15:12/M
69 Denise Depalma Reynoldsburg OH 126 48 421 47:54.4 48:58.4 15:27/M
70 Jennifer McHugh Gahanna OH 354 44 425 47:52.3 49:04.5 15:26/M
71 Kanda Benner Mount Gilead OH 46 41 427 48:47.2 49:07.1 15:44/M
72 Lori Merlo Johnstown OH 364 45 432 48:40.0 49:17.5 15:42/M
73 Lisa Gue Grove City OH 206 46 442 48:43.9 49:43.6 15:43/M
74 Emily Hay Gahanna OH 227 43 444 49:04.0 50:07.8 15:50/M
75 Laura Yost Columbus OH 582 42 449 49:30.4 50:37.3 15:58/M
76 Tanya Fansler Columbus OH 158 44 452 50:18.8 50:47.7 16:14/M
77 Kara Graham Gahanna OH 199 45 453 49:43.2 50:50.9 16:02/M
78 Dawn Remonko Columbus OH 454 43 460 50:49.5 51:22.4 16:24/M
79 Jandel England Orient OH 146 47 465 50:36.9 51:29.1 16:19/M
80 Christie Caffey Lewis Center OH 70 42 475 51:54.4 52:15.2 16:45/M
81 Laura McCloud Columbus OH 351 48 478 51:49.1 52:37.3 16:43/M
82 Rachel Williams Columbus OH 574 41 483 52:58.7 53:24.5 17:05/M
83 Annette Valiquette Galloway OH 542 40 484 52:59.3 53:24.9 17:05/M
84 Margret Szymanski Toledo OH 520 45 491 52:52.6 53:56.4 17:03/M
85 Laurie Chilicki Lewis Center OH 85 41 492 53:25.9 54:05.4 17:14/M
86 Meredith Rathburn New Albany OH 445 47 498 53:35.0 54:52.7 17:17/M
87 Rosa Teixeira Kearny NJ 525 49 501 54:27.6 55:04.0 17:34/M
88 Andrea Mills Blacklick OH 375 41 502 54:04.8 55:04.3 17:26/M
89 Helen Abston Blacklick OH 1 45 505 54:11.2 55:12.0 17:29/M
90 Betsy Mowry Columbus OH 389 40 511 56:14.7 57:09.5 18:08/M
91 Carrie Davis Hilliard OH 124 47 516 56:50.3 57:48.2 18:20/M
92 Barb Howard Pataskala OH 264 49 521 56:58.5 57:54.0 18:23/M
93 Jackie Eramo Westerville OH 148 40 530 1:00:50.2 1:01:31.1 19:37/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sherrie Kauffman Columbus OH 296 50 48 25:17.7 25:27.0 8:09/M
2 Molly Shadoan Dublin OH 478 51 85 27:53.9 28:01.6 9:00/M
3 Mary Holderle Grove City OH 250 56 124 29:36.2 29:51.8 9:33/M
4 Rachel Fant Gahanna OH 159 51 131 29:46.0 30:11.5 9:36/M
5 Kellie Adams Lancaster OH 4 54 135 29:48.1 30:29.1 9:37/M
6 Brenda Johnston Pataskala OH 285 53 139 30:33.3 30:33.3 9:51/M
7 Julie Martin Columbus OH 342 52 144 30:43.5 30:55.6 9:55/M
8 Tami White Canal Winchester OH 566 50 179 32:13.0 32:43.6 10:24/M
9 Helen Marshall Grove City OH 340 53 181 32:32.7 32:46.5 10:30/M
10 Jacqueline Jenkins Galloway OH 278 53 187 32:38.8 33:00.6 10:32/M
11 Jill Bartram Westerville OH 36 51 209 32:59.6 33:40.9 10:38/M
12 Karla Leighty Grove City OH 318 59 211 33:26.2 33:47.2 10:47/M
13 Diana Hayes Orient OH 228 56 233 34:30.7 34:52.0 11:08/M
14 Trish Capehart Orient OH 73 53 234 34:17.8 34:56.0 11:04/M
15 Daisy Hildebrand Grove City OH 245 55 244 34:33.1 35:11.6 11:09/M
16 Shirley Banks Grove City OH 31 51 246 34:53.5 35:15.8 11:15/M
17 Mary Sevenoff Reynoldsburg OH 476 55 254 35:22.7 35:34.6 11:25/M
18 Tish Joy Hilliard OH 289 54 258 35:25.8 35:58.1 11:25/M
19 Margaret Merry Newark OH 366 58 259 35:50.1 35:58.9 11:34/M
20 Cindy Freeman Chillicothehillicothe OH 171 56 269 36:09.7 36:16.0 11:40/M
21 Karen Lucas Columbus OH 329 57 274 35:34.1 36:35.6 11:28/M
22 Virginia Stanley New Albany OH 501 52 275 35:30.3 36:40.7 11:27/M
23 Laurie Duffala Gahanna OH 141 57 290 36:44.8 37:43.7 11:51/M
24 Diane Eplin Gahanna OH 147 50 315 39:27.9 39:53.2 12:44/M
25 Marie Leister Gahanna OH 319 55 337 40:03.5 41:01.9 12:55/M
26 Margaret Saldivar Etna OH 462 53 341 40:05.6 41:19.7 12:56/M
27 Patricia Snyder Marion OH 493 50 346 40:19.8 41:24.8 13:00/M
28 Leslie Frazee The Plains OH 170 58 354 41:36.5 41:54.6 13:25/M
29 Betty Collins Columbus OH 105 54 357 42:10.0 42:18.8 13:36/M
30 Pamela Riggs Canal Winchester OH 457 53 368 42:29.7 43:13.4 13:42/M
31 Deb Chenault Columbus OH 82 58 369 42:28.8 43:15.9 13:42/M
32 Lori Stile Lewis Center OH 514 54 370 42:52.2 43:19.1 13:50/M
33 Deborah Zawacki Columbus OH 590 58 371 43:47.9 43:47.9 14:07/M
34 Diana Anderson Groveport OH 18 54 376 44:05.0 44:05.0 14:13/M
35 Lisa Minton Grove City OH 378 59 383 43:57.5 44:57.6 14:11/M
36 Deborah Harris Pataskala OH 222 57 394 45:27.2 45:59.6 14:40/M
37 Yolanda Scott 1443 55 395 45:13.4 46:02.5 14:35/M
38 Janelle Freeman Rockbridge OH 172 56 403 45:55.4 46:49.3 14:49/M
39 Lisa Matako Pataskala OH 346 53 412 47:10.4 47:45.8 15:13/M
40 Brenda Gabel Reynoldsburg OH 174 55 413 47:10.4 47:45.9 15:13/M
41 Tracey Kimble Hilliard OH 303 52 416 47:07.1 48:08.9 15:12/M
42 Lisa Herbert Reynoldsburg OH 238 51 429 48:10.7 49:14.5 15:32/M
43 Diane Kaiser Columbus OH 290 50 448 49:56.5 50:33.0 16:06/M
44 Vicky Caldwell Grove City OH 72 58 454 50:11.7 51:06.7 16:11/M
45 Aletha Irwin Alexandria OH 268 53 466 50:25.7 51:38.0 16:16/M
46 Barb Lovensheimer Columbus OH 323 54 467 51:08.4 51:38.9 16:30/M
47 Kathy Jones Springboro OH 288 56 477 51:37.8 52:34.7 16:39/M
48 Helen Colon Westerville OH 106 57 494 54:11.1 54:42.8 17:29/M
49 Wendy Roca Westerville OH 460 57 497 54:11.3 54:44.4 17:29/M
50 Penni Snell Pickerington OH 491 51 503 54:14.5 55:06.5 17:30/M
51 Stephanie Norris Westerville OH 397 55 508 55:50.5 56:58.5 18:01/M
52 Holly Hughes-Carroll Columbus OH 265 57 510 55:54.4 57:02.1 18:02/M
53 Debbie Steinfeld Columbus OH 503 55 514 56:49.6 57:47.6 18:20/M
54 Joni Holycross Rushsylvania OH 253 50 523 58:18.2 59:01.8 18:48/M
Top

Female 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brenda Steinhoff Grove City OH 504 68 27 23:43.5 23:51.1 7:39/M
2 Terri Eley Newark OH 144 62 90 28:03.8 28:09.0 9:03/M
3 Marla Preisch Powell OH 437 64 151 30:58.7 31:20.4 9:59/M
4 Carol Dawley Nelsonville OH 125 62 204 33:04.0 33:28.5 10:40/M
5 Susan Johnson Wheeling WV 283 63 249 35:00.8 35:28.9 11:17/M
6 Laura Modisette Columbus OH 381 66 270 35:29.8 36:16.5 11:27/M
7 Barb Breithaupt Grove City OH 59 63 332 40:17.0 40:37.8 13:00/M
8 Wilma Gillott Chillicothe OH 187 62 334 40:22.7 40:42.8 13:01/M
9 Nancy Palma Columbus OH 404 64 366 42:23.9 43:10.0 13:40/M
10 Linda Rittenhouse Columbus OH 458 69 367 42:25.7 43:12.4 13:41/M
11 Deborah Smallwood Columbus OH 484 62 385 44:05.0 44:59.3 14:13/M
12 Nancy McMullen New Albany OH 357 63 415 47:15.0 47:57.6 15:15/M
13 Linda Levally Early Grove Cityg OH 321 76 455 50:11.8 51:07.0 16:11/M
14 Jane Crombie Gahanna OH 118 61 458 50:59.4 51:14.6 16:27/M
15 Kathie Miskimen Columbus OH 380 70 481 52:35.8 53:16.6 16:58/M
16 Karen Fetters Gahanna OH 162 68 487 53:00.5 53:43.0 17:06/M
17 Corinne Miller Gahanna OH 368 60 507 54:15.1 55:34.1 17:30/M
18 Felicia Kepler Gahanna OH 298 64 527 58:31.8 59:36.2 18:53/M
19 Corinne Reiber Pickerington OH 449 64 529 58:48.5 59:59.1 18:58/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jaden Jackson Groveport OH 271 0 148 30:44.9 31:08.4 9:55/M
2 Somsavanh Chanthachoumpha 81 0 192 32:46.4 33:09.0 10:34/M
3 Mike Sandusky 467 0 197 33:03.7 33:13.7 10:40/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jonathan Khatib Pickerington OH 300 14 15 21:29.7 21:36.1 6:56/M
2 Jack Whitlatch Columbus OH 567 8 21 22:31.3 22:37.8 7:16/M
3 Charles (robbie Lucas New Albany OH 327 12 22 22:49.3 22:58.7 7:22/M
4 Mason Bair Blacklick OH 26 13 37 24:09.7 24:23.1 7:47/M
5 Joseph Walsh Grove City OH 550 9 38 24:28.6 24:30.7 7:54/M
6 Matthew Bartram Westerville OH 38 13 42 24:07.5 24:49.1 7:47/M
7 Mason Pound Jacksontown OH 435 14 50 25:35.0 25:39.3 8:15/M
8 Trey Legg Westerville OH 317 12 62 26:21.5 26:21.5 8:30/M
9 Tommy Chilicki Lewis Center OH 88 13 65 26:29.3 26:32.4 8:33/M
10 Carson Pound Jacksontown OH 434 8 67 26:26.1 26:37.4 8:32/M
11 Tommy Evilsizer Blacklick OH 156 11 69 26:45.9 26:59.7 8:38/M
12 Alexander Jende Westerville OH 275 9 82 27:32.1 27:45.2 8:53/M
13 Luke Pever Marysville OH 416 11 86 27:41.0 28:04.0 8:56/M
14 Owen Dominak Columbus OH 136 9 88 27:40.7 28:06.9 8:55/M
15 Sam Stevens Blacklick OH 507 14 93 27:44.3 28:19.9 8:57/M
16 Campbell Karsies New Albany OH 293 12 101 28:36.2 28:40.3 9:14/M
17 Luke Chilicki Lewis Center OH 86 10 152 31:17.9 31:21.4 10:05/M
18 Liam Glass Orient OH 192 7 154 31:00.9 31:28.3 10:00/M
19 Ben Jende Westerville OH 276 11 184 31:57.2 32:55.4 10:18/M
20 Hudson Karsies New Albany OH 294 10 185 31:57.4 32:55.5 10:18/M
21 Isaac Ridgeway Gahanna OH 456 13 222 33:46.9 34:04.4 10:54/M
22 Izaak Brown Columbus OH 65 14 231 33:59.0 34:49.3 10:58/M
23 Nate Evilsizer Blacklick OH 155 10 240 34:41.6 35:10.1 11:11/M
24 Jack Leeper Columbus OH 315 12 247 34:49.5 35:20.9 11:14/M
25 Isaac Stanley New Albany OH 500 12 271 35:07.5 36:17.2 11:20/M
26 Brayden Houser Stoutsville OH 257 8 310 39:22.7 39:39.3 12:42/M
27 Matthew Houser Stoutsville OH 258 9 325 40:03.8 40:20.9 12:55/M
28 Hayden Gill Columbus OH 182 10 358 42:09.0 42:24.7 13:36/M
29 Brody Gill Columbus OH 181 10 359 42:08.8 42:25.0 13:35/M
30 Owen Lucas New Albany OH 330 9 364 42:35.1 42:47.7 13:44/M
31 Aidan Kimble Hilliard OH 302 14 417 47:06.5 48:09.2 15:12/M
32 Caden Mills Blacklick OH 376 10 441 48:36.6 49:35.4 15:41/M
33 Alex Penny Columbus OH 410 6 462 50:49.7 51:22.8 16:24/M
34 Andrew Dietrich Columbus OH 130 10 463 50:50.6 51:22.9 16:24/M
35 Brady Chilicki Lewis Center OH 84 9 479 52:31.0 53:08.9 16:56/M
36 Cameron Grobben Gahanna OH 203 7 486 52:51.9 53:40.9 17:03/M
37 Andrew Bednar Gahanna OH 42 5 515 56:58.9 57:48.2 18:23/M
38 Zach Eramo Westerville OH 150 11 525 58:38.3 59:19.6 18:55/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ricky Duffala Columbus OH 142 17 1 19:04.9 19:08.0 6:09/M
2 Riley Jackson Columbus OH 273 15 8 20:43.1 20:46.2 6:41/M
3 C Wolf New Albany OH 578 16 11 21:15.2 21:16.7 6:51/M
4 Ryan Ziegler Dublin OH 591 15 14 21:32.6 21:34.4 6:57/M
5 Andy Hack New Albany OH 210 18 51 25:40.6 25:43.6 8:17/M
6 Kaleb Coakley Grove City OH 102 15 73 26:58.0 27:16.3 8:42/M
7 Nathaniel Thomas Columbus OH 531 18 91 27:40.8 28:13.5 8:55/M
8 Derek Henry Gallipolis OH 233 17 121 29:13.9 29:43.7 9:25/M
9 Gabriel Thomas Columbus OH 529 15 136 30:02.7 30:31.5 9:41/M
10 Nicholas Bair Blacklick OH 28 15 261 35:38.9 36:05.0 11:30/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Adam Markins Columbus OH 338 26 3 19:34.7 19:36.7 6:19/M
2 Takafumi Uzawa 1453 29 12 21:21.4 21:24.0 6:53/M
3 Mike Bartels Granville OH 35 29 23 22:50.1 22:59.0 7:22/M
4 Edgar A Fernandez Vergara Columbus OH 161 28 39 24:30.9 24:35.4 7:54/M
5 Zachary Johnson Grove City OH 284 26 76 27:01.4 27:23.3 8:43/M
6 Hank Meadows Fostoria OH 362 29 80 27:20.9 27:31.7 8:49/M
7 Ethan Weber Columbus OH 559 27 109 28:36.2 29:02.4 9:14/M
8 Takafumi Uzawa Columbus OH 541 29 140 29:56.5 30:49.4 9:39/M
9 Drew Frayer Columbus OH 168 24 143 29:58.3 30:50.6 9:40/M
10 Tyler Lacks Columbus OH 312 23 167 31:24.3 32:19.7 10:08/M
11 Josh Stump Blacklick OH 516 28 186 32:27.9 32:58.2 10:28/M
12 Joseph Adkins Columbus OH 6 28 242 34:49.8 35:10.8 11:14/M
13 Evan Turner Mansfield OH 537 23 372 43:02.9 43:49.8 13:53/M
14 Devin Henry Gallipolis OH 234 20 384 44:15.4 44:58.5 14:16/M
15 Joshua Jones Springboro OH 287 28 428 48:11.5 49:08.0 15:33/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dan Meadows Marion OH 361 33 4 19:38.2 19:39.9 6:20/M
2 Jonathan Klui Columbus OH 304 33 6 20:38.1 20:40.4 6:39/M
3 Dan Jividen Marion OH 279 38 16 21:38.7 21:42.9 6:59/M
4 Danny Hettinger Gahanna OH 240 36 19 21:58.0 22:04.9 7:05/M
5 Johnathan Thacker Columbus OH 526 39 55 25:57.9 26:00.6 8:22/M
6 Nathan Ott Columbus OH 403 32 70 26:52.2 27:01.1 8:40/M
7 Dwight Maxwell Grove City OH 347 37 72 26:58.1 27:10.9 8:42/M
8 Jeff Sfiligoj Columbus OH 477 30 74 27:05.7 27:18.8 8:44/M
9 Keith Pever Marysville OH 414 39 84 27:29.8 27:52.0 8:52/M
10 Jared Dominak Columbus OH 135 37 89 27:40.5 28:07.0 8:55/M
11 Eric Anderson Hilliard OH 19 32 98 28:23.5 28:32.8 9:09/M
12 Brian Blair Marion OH 49 38 122 29:36.4 29:46.7 9:33/M
13 Dan Thomas Grove City OH 527 36 190 32:46.4 33:02.8 10:34/M
14 Jason Warner Columbus OH 552 38 191 32:58.0 33:08.0 10:38/M
15 Adam Flugge Worthington OH 165 32 208 33:28.8 33:38.7 10:48/M
16 Zach Houser Stoutsville OH 260 38 309 39:21.2 39:39.3 12:42/M
17 Sean Reiber Pickerington OH 452 35 330 40:23.8 40:37.0 13:02/M
18 Adam Phillippe Lancaster OH 418 37 350 40:44.8 41:43.4 13:08/M
19 William Lampe Westerville OH 313 34 390 44:34.3 45:18.6 14:23/M
20 Dustin Diesburg Hilliard OH 129 30 400 45:45.7 46:32.0 14:45/M
21 Jamie Glass Orient OH 191 33 419 48:17.5 48:44.7 15:35/M
22 Ryan Srbljan Columbus OH 497 34 469 50:47.9 51:40.7 16:23/M
23 Scott Stewart Blacklick OH 512 32 473 50:59.4 52:12.9 16:27/M
24 Nick Bednar Gahanna OH 44 37 488 53:01.6 53:49.5 17:06/M
25 Michael Harrison Columbus OH 223 31 495 54:08.5 54:44.1 17:28/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jared Thompson Columbus OH 533 43 5 19:50.7 19:52.6 6:24/M
2 Danny Webb Columbus OH 557 40 25 23:05.7 23:08.7 7:27/M
3 Chris Jackson Columbus OH 270 43 41 24:28.2 24:41.1 7:54/M
4 James Mako Columbus OH 334 46 44 24:40.9 24:52.1 7:57/M
5 Michael Lewis 1448 44 46 24:59.0 25:01.9 8:04/M
6 Benjamin Cronk Columbus OH 119 43 52 25:09.8 25:44.6 8:07/M
7 Trent McClaskey Gahanna OH 350 42 81 27:15.1 27:32.1 8:47/M
8 Mike Montgomery New Albany OH 383 48 100 28:17.2 28:38.6 9:07/M
9 Stephen Henry Gallipolis OH 236 46 106 28:26.9 28:58.0 9:10/M
10 David Mann Dublin OH 337 47 112 28:44.8 29:05.2 9:16/M
11 Jeff Boff Dublin OH 51 40 146 30:48.1 31:04.1 9:56/M
12 Tom Yost Columbus VA 584 44 162 31:19.3 31:47.3 10:06/M
13 James Graham Gahanna OH 198 48 164 31:42.5 32:10.1 10:14/M
14 Jason Hill Zanesville OH 247 43 168 32:14.6 32:25.5 10:24/M
15 Jim Bartram Westerville OH 37 49 210 33:03.2 33:45.4 10:40/M
16 Heath Bair Blacklick OH 24 46 213 33:27.4 33:53.8 10:47/M
17 Jake Clark Columbus OH 94 45 218 33:07.9 33:59.8 10:41/M
18 Brian Miller Granville OH 367 44 256 35:00.1 35:38.3 11:17/M
19 Vince Poliseno Gahanna OH 428 42 308 38:30.9 39:32.7 12:25/M
20 Jon Lucas New Albany OH 328 44 365 42:38.6 42:48.3 13:45/M
21 Mike Willis 1449 43 386 43:46.1 44:59.8 14:07/M
22 Erin Benner Mount Gilead OH 45 42 399 46:05.2 46:24.8 14:52/M
23 Brett Cisler Lewis Center OH 91 40 401 45:52.6 46:43.9 14:48/M
24 Carl Prideau Laurelville OH 438 49 418 47:50.1 48:43.3 15:26/M
25 Brian McHugh Gahanna OH 353 47 426 47:51.4 49:04.7 15:26/M
26 Craig Wyckoff Delaware OH 580 46 430 49:14.6 49:14.6 15:53/M
27 Brian Ridgeway Gahanna OH 455 44 443 49:39.6 50:05.9 16:01/M
28 Andy Bracken Columbus OH 56 43 457 50:06.6 51:12.7 16:10/M
29 Scott Penny Columbus OH 411 41 459 50:48.4 51:22.3 16:23/M
30 Thomas Chilicki Lewis Center OH 87 41 480 52:31.2 53:09.1 16:56/M
31 Steve Grobben Gahanna OH 204 44 485 52:54.6 53:40.5 17:04/M
32 Robert Szymanski Toledo OH 521 46 490 52:52.5 53:56.2 17:03/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ben Teixeira Kearny NJ 524 55 7 20:40.6 20:43.1 6:40/M
2 Brian Stanfill Powell OH 498 59 9 20:43.4 20:46.9 6:41/M
3 Steve Ziegler Dublin OH 592 56 13 21:23.4 21:26.2 6:54/M
4 Kevin Radous Columbus OH 441 52 17 21:38.8 21:52.6 6:59/M
5 Jeffery Miller Westerville OH 372 51 32 23:51.0 24:06.1 7:42/M
6 Jay Boyer Williamsport OH 55 54 96 28:21.4 28:27.8 9:09/M
7 Peter Thomas Columbus OH 532 55 125 29:20.5 29:52.4 9:28/M
8 Ray Adams Lancaster OH 5 53 134 29:47.7 30:29.0 9:36/M
9 Jim Duffala Columbus OH 140 58 137 29:32.4 30:32.1 9:32/M
10 Sean Martin Columbus OH 343 52 145 30:42.9 30:55.8 9:54/M
11 Lynne Hack New Albany OH 211 58 150 30:21.4 31:11.0 9:47/M
12 Jeff Stile Lewis Center OH 513 55 163 31:52.7 32:06.5 10:17/M
13 Mark Hayes Orient OH 230 57 183 32:28.8 32:50.7 10:28/M
14 Tim Stevens Columbus OH 508 50 194 32:25.8 33:11.1 10:27/M
15 Clay Stanley New Albany OH 499 53 272 35:07.4 36:17.7 11:20/M
16 Eugene Homan Westerville OH 255 55 300 37:45.2 38:53.7 12:11/M
17 James Holycross Rushsylvania OH 252 58 306 38:36.0 39:21.7 12:27/M
18 Michael Saldivar Etna OH 463 52 340 40:05.0 41:19.3 12:56/M
19 Michael Gill Columbus OH 184 51 409 47:07.0 47:24.5 15:12/M
20 Mark Lovensheimer Columbus OH 325 54 468 51:08.4 51:39.1 16:30/M
21 Chuck Hildebrand Grove City OH 244 56 471 51:05.3 51:46.1 16:29/M
22 Ed Miller Gahanna OH 369 57 506 54:15.5 55:33.9 17:30/M
23 Robert Carroll Columbus OH 75 56 509 55:54.6 57:01.8 18:02/M
Top

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Steve Gradeless Dublin OH 196 63 28 23:48.5 23:52.0 7:41/M
2 Terry Pescosolido Columbus OH 412 61 31 23:55.5 23:59.5 7:43/M
3 Al Hackman Hilliard OH 212 69 176 32:05.9 32:39.4 10:21/M
4 John Wagoner Hilliard OH 546 64 219 33:07.2 34:01.0 10:41/M
5 Eric Miller Columbus OH 371 68 281 36:53.1 36:58.1 11:54/M
6 Bill Heatley Grove City OH 231 63 336 40:26.6 40:55.1 13:03/M
7 Bob Bunnell Hilliard OH 69 65 440 48:31.2 49:28.0 15:39/M
8 Donald Cole Croton OH 104 69 472 51:06.4 51:46.4 16:29/M
9 Chris Imwalle Westerville OH 266 62 531 1:00:52.4 1:01:31.2 19:38/M