Columbus Duck Race 5k

Columbus Duck Race 5k

Age Group Results

August 12, 2017


Speedy Sneakers Racing www.speedysneakers.com


Men: 0- 0 1-10 11-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: 1-10 11-15 16-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

Top

Female 10 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Mary Brown Columbus OH 26 10 5k 92 33:07.8 33:11.8 10:41/M
2 Madeline Tracy Columbus OH 256 7 5k 124 38:04.3 38:46.9 12:17/M
3 Kadince Grigsby Columbus OH 98 10 5k 142 43:00.5 43:04.8 13:52/M
4 Arabella Grigsby Columbus OH 97 10 5k 147 43:23.1 43:27.1 14:00/M
5 Pyrrha Grigsby Columbus OH 99 8 5k 148 43:24.1 43:28.1 14:00/M
6 Mackenzie Bednar Gahanna OH 15 7 5k 164 44:59.9 45:28.4 14:31/M
7 Leah Wasch Groveport OH 266 8 5k 173 45:41.8 46:04.0 14:44/M
8 Claire Laber Columbus OH 143 10 5k 180 47:26.2 47:43.9 15:18/M
9 Lauren Laber Columbus OH 146 8 5k 182 47:27.0 47:44.9 15:18/M
10 Eleanor Ricciardo Gahanna OH 207 8 5k 216 54:23.1 54:50.8 17:33/M
11 Anaya Zickefoose Columbus OH 281 5 5k 235 58:16.4 59:02.8 18:48/M
Top

Female 11 to 15

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jackie Radous Columbus OH 201 12 5k 21 24:34.1 24:37.3 7:55/M
2 Eva Tedrick Blacklick OH 254 12 5k 50 28:02.3 28:05.8 9:03/M
3 Isis Lynch Worthington OH 166 15 5k 86 32:00.3 32:52.6 10:19/M
4 Abby Potter Worthington OH 198 15 5k 89 32:06.4 32:57.2 10:21/M
5 Maria France Pataskala OH 84 13 5k 121 37:50.4 38:19.5 12:12/M
6 Sophia France Pataskala OH 87 11 5k 135 41:28.4 41:58.0 13:23/M
7 Isabella Baughman Columbus OH 10 12 5k 141 42:42.5 42:56.2 13:46/M
8 Adriana Lyons Worthington OH 167 14 5k 172 45:10.4 46:00.1 14:34/M
9 Gwendolyn Laber Columbus OH 144 12 5k 208 53:05.2 53:25.9 17:07/M
10 Shaliah Madlansacay Columbus OH 169 13 5k 228 56:39.5 57:02.4 18:16/M
Top

Female 16 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Stephanie Dietrich Mechanicsburg OH 55 17 5k 15 23:20.7 23:26.7 7:32/M
2 Rosaley Milano Columbus OH 176 19 5k 62 29:43.3 29:53.3 9:35/M
3 Anna Fluharty Newark OH 77 19 5k 87 32:49.1 32:54.4 10:35/M
4 Jennifer Odiri Columbus OH 189 17 5k 94 32:35.5 33:15.8 10:31/M
5 Jenna Haver Galena OH 108 16 5k 113 36:17.9 36:31.0 11:42/M
6 Lauren Fabin Columbus OH 63 17 5k 140 42:42.5 42:55.8 13:46/M
7 Erika Boalick Columbus OH 20 19 5k 224 55:19.8 55:57.9 17:51/M
8 Heather Tucker Worthington OH 259 19 5k 243 1:00:44.9 1:01:42.8 19:35/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Elizabeth Foster Baltimore OH 79 26 5k 30 25:45.8 25:54.8 8:18/M
2 Dorothy Meadows Worthington OH 174 20 5k 52 27:55.9 28:22.9 9:00/M
3 Anessa Acero Columbus OH 2 21 5k 71 30:50.6 31:00.9 9:57/M
4 Ariel Sanders Marion OH 219 29 5k 79 31:33.9 32:07.1 10:11/M
5 Mackenzie Biri Johnstown OH 19 26 5k 91 32:33.2 33:06.6 10:30/M
6 Kaylee Lancia Johnstown OH 149 20 5k 106 34:32.7 35:06.7 11:08/M
7 Emma Jerew Marysville OH 124 21 5k 107 34:51.9 35:06.8 11:15/M
8 Brittany Khol Columbus OH 138 26 5k 109 35:37.8 35:50.5 11:29/M
9 Kara Broene Columbus OH 24 23 5k 110 35:39.4 35:54.7 11:30/M
10 Courtney Hughes Pataskala OH 117 29 5k 115 36:33.5 36:44.3 11:47/M
11 L Wolf New Albany OH 278 20 5k 118 38:07.3 38:09.6 12:18/M
12 Andrea Mutters Westerville OH 182 29 5k 129 39:52.8 40:05.0 12:52/M
13 Meredith Greenlee Galloway OH 96 29 5k 131 40:58.7 41:22.3 13:13/M
14 Krista Trusz Columbus OH 258 29 5k 134 41:25.0 41:55.9 13:22/M
15 Alyssa Howard Pataskala OH 114 26 5k 153 43:36.9 44:14.9 14:04/M
16 Courtney Allman Reynoldsburg OH 5 26 5k 155 43:46.4 44:24.5 14:07/M
17 Jess Leach Columbus OH 152 27 5k 156 43:47.2 44:24.6 14:07/M
18 Somalia Jones Reynoldsburg OH 131 23 5k 159 44:38.8 44:57.4 14:24/M
19 Julie Witt Reynoldsburg OH 276 28 5k 162 45:04.9 45:20.6 14:32/M
20 Jessica Ohler Reynoldsburg OH 191 26 5k 165 44:50.5 45:28.8 14:28/M
21 Jilesha Lovely Worthington OH 164 27 5k 198 51:20.8 52:04.2 16:34/M
22 Megan Miller Columbus OH 177 28 5k 222 55:00.1 55:47.0 17:45/M
23 Sammi Zickefoose Columbus OH 282 26 5k 234 58:17.6 59:02.7 18:48/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Ekaterina Kordonets Dublin OH 140 31 5k 6 20:58.6 21:00.3 6:46/M
2 Anna Kowalski Columbus OH 142 33 5k 7 21:06.4 21:07.9 6:48/M
3 Kaitlyn Wightman Columbus OH 273 30 5k 11 22:16.5 22:18.9 7:11/M
4 Shannon Staneart Johnstown OH 286 38 5k 40 26:35.9 26:45.1 8:35/M
5 Jennifer Fernandez Dublin OH 70 38 5k 49 28:01.8 28:04.5 9:02/M
6 Teri Compton Bexley OH 45 37 5k 57 28:35.5 28:41.1 9:13/M
7 Sara Robison Columbus OH 215 33 5k 59 29:00.0 29:17.0 9:21/M
8 Patrisha Parsons Pataskalapataskala OH 195 38 5k 61 29:12.9 29:23.6 9:25/M
9 Ashley Strausser Scappoose OR 245 38 5k 63 29:23.5 29:59.7 9:29/M
10 Maggie Weeks Johnstown OH 270 36 5k 65 29:28.7 30:05.3 9:30/M
11 Jaime Douce Radnor OH 57 31 5k 66 29:41.1 30:13.9 9:35/M
12 Crystal Neely Columbus OH 187 32 5k 68 30:39.8 30:45.9 9:53/M
13 Sheri Stiers Reynoldsburg OH 243 36 5k 83 32:16.8 32:35.7 10:25/M
14 Courtney Cavener Columbus OH 34 33 5k 88 32:01.2 32:56.1 10:20/M
15 Sarah Lenner Johnstown OH 155 35 5k 96 32:41.6 33:18.6 10:33/M
16 Alicia Rucker Johnstown OH 217 35 5k 97 32:42.9 33:18.9 10:33/M
17 Erica Logan Columbus OH 160 36 5k 103 33:45.1 34:07.9 10:53/M
18 Ashley Sutor Bexley OH 248 35 5k 104 34:45.0 34:52.8 11:13/M
19 Lindy Deal Columbus OH 293 37 5k 105 34:49.0 34:53.7 11:14/M
20 Jennifer Steelesmith Pickerington OH 236 33 5k 108 35:21.4 35:32.7 11:24/M
21 Rachael Adeniran Columbus OH 4 32 5k 112 36:13.3 36:21.1 11:41/M
22 Jen Emerick Lewis Center OH 60 38 5k 117 37:48.5 37:57.5 12:12/M
23 Brittney Jones Dayton OH 127 30 5k 119 37:58.0 38:18.5 12:15/M
24 Jen Taylor Columbus OH 251 38 5k 123 38:27.6 38:45.4 12:24/M
25 Ashley Bunnell Hilliard OH 28 30 5k 143 42:46.5 43:05.1 13:48/M
26 Nanette Kendall Columbus OH 136 39 5k 144 42:42.6 43:25.9 13:46/M
27 Lisa Stephens Cincinnati OH 238 39 5k 146 42:43.4 43:26.4 13:47/M
28 Carrie Ison Columbus OH 119 38 5k 151 43:42.0 43:47.3 14:06/M
29 Jenn Slaughterbeck Dublin OH 229 34 5k 158 44:04.8 44:39.0 14:13/M
30 Amanda Bednar Gahanna OH 13 37 5k 166 45:00.9 45:30.3 14:31/M
31 Courtney Wasch Groveport OH 265 37 5k 174 45:42.5 46:04.4 14:45/M
32 Alicia Stefanski Columbus OH 295 34 5k 188 48:33.5 48:53.5 15:40/M
33 Andrea Kontras Worthington OH 139 39 5k 197 51:12.1 51:55.7 16:31/M
34 Nicole Tankovich Columbus OH 250 37 5k 200 51:52.7 52:17.2 16:44/M
35 Kirstina Whitford Columbus OH 285 32 5k 205 52:20.5 52:42.9 16:53/M
36 Taryn Yost Columbus OH 279 32 5k 206 52:32.9 53:04.2 16:57/M
37 Kristi Martineau Columbus OH 171 37 5k 211 53:53.5 54:00.9 17:23/M
38 Courtney Cormican New Albany OH 49 35 5k 213 53:44.8 54:12.3 17:20/M
39 Rebecca Ricciardo Gahanna OH 209 35 5k 215 54:21.9 54:50.6 17:32/M
40 Sunny Boros Lewis Center OH 23 38 5k 219 54:25.4 55:01.1 17:33/M
41 Annie Bash Galloway OH 9 36 5k 220 54:25.7 55:01.4 17:33/M
42 Amy Clark Gahanna OH 41 33 5k 221 54:59.9 55:46.8 17:44/M
43 Shelley Sheppard Columbu OH 228 31 5k 233 57:50.8 58:56.6 18:39/M
44 Mindi Schaefer Hilliard OH 223 39 5k 249 1:04:17.3 1:04:58.4 20:44/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Melissa France Pataskala OH 85 40 5k 23 24:48.1 24:57.2 8:00/M
2 Paige Zilincik Columbus OH 283 46 5k 41 26:59.2 27:05.2 8:42/M
3 Lori Huber Westerville OH 116 46 5k 45 27:45.2 27:50.6 8:57/M
4 Jennifer Dietrich Mechanicsburg OH 54 47 5k 47 27:45.9 27:52.0 8:57/M
5 Courtney Werts Delaware OH 271 40 5k 58 29:01.9 29:10.7 9:22/M
6 Jennifer Smith Granville OH 233 43 5k 64 29:27.6 30:03.3 9:30/M
7 Margaret Stevens Columbus OH 239 46 5k 72 30:51.3 31:01.2 9:57/M
8 Ariane Park New Albany OH 193 41 5k 74 31:12.1 31:16.6 10:04/M
9 Jodie Foster Columbus OH 81 49 5k 75 31:13.6 31:24.4 10:04/M
10 Melissa Harps Columbus OH 105 44 5k 90 32:48.6 33:02.7 10:35/M
11 Angela Miracle Reynoldsburg OH 180 46 5k 98 33:16.9 33:21.9 10:44/M
12 Tracey Armstrong Newark OH 7 43 5k 122 38:06.4 38:39.3 12:17/M
13 Theresa Jerew Marion OH 126 45 5k 125 38:33.4 38:48.3 12:26/M
14 Jennifer Smith New Albany OH 234 48 5k 126 38:53.0 39:07.9 12:33/M
15 Monica Brown Columbus OH 27 43 5k 132 41:18.8 41:40.7 13:19/M
16 Anne Grobben Gahanna OH 100 45 5k 139 41:48.0 42:15.2 13:29/M
17 Lori Merlo Johnstown OH 175 45 5k 157 43:47.3 44:26.1 14:07/M
18 Michele Palumbo Bethesda OH 192 49 5k 167 45:07.0 45:35.1 14:33/M
19 Penny Clark Trinway OH 42 49 5k 169 45:32.0 45:42.3 14:41/M
20 Sandra Frazier Gahanna OH 88 41 5k 171 45:08.5 45:56.2 14:34/M
21 Lori Lycans Grove City OH 165 49 5k 177 46:18.9 46:42.2 14:56/M
22 Barb Howard Pataskala OH 115 49 5k 179 47:00.5 47:36.1 15:10/M
23 Erica Fisher Dublin OH 73 44 5k 185 47:59.6 48:29.7 15:29/M
24 Jennifer Schuckmann Westerville OH 226 45 5k 191 49:21.7 50:01.4 15:55/M
25 Tonya Jones Columbus OH 132 40 5k 193 49:59.7 50:37.1 16:07/M
26 Andrea Mills Blacklick OH 178 41 5k 194 50:08.1 50:37.6 16:10/M
27 Ganga Narayanan Pittsburgh PA 184 42 5k 201 51:46.0 52:19.9 16:42/M
28 Angela Lichtner Reynoldsburg OH 158 47 5k 203 51:47.4 52:20.7 16:42/M
29 Jennifer Laber Columbus OH 145 43 5k 209 53:05.7 53:26.5 17:07/M
30 Jennie Walker Columbus OH 262 46 5k 218 54:25.0 55:00.2 17:33/M
31 Holly Rackowski Columbus OH 200 47 5k 225 55:33.3 56:21.6 17:55/M
32 Christie Caffey Lewis Center OH 31 42 5k 226 56:26.4 56:46.7 18:12/M
33 Julie Madlansacay Columbus OH 168 48 5k 227 56:37.0 57:00.0 18:16/M
34 Marci Wasserstrom Columbus OH 267 42 5k 229 57:15.7 57:45.5 18:28/M
35 Anne Laughlin-Fuller Dublin OH 151 43 5k 237 59:13.0 59:41.4 19:06/M
36 Ann-Marie Tedrick Blacklick OH 253 45 5k 246 1:03:41.1 1:03:56.6 20:33/M
37 Carrie Davis Hilliard OH 51 47 5k 247 1:03:28.6 1:04:08.8 20:28/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Janet Weslow Columbus OH 272 54 5k 69 30:43.6 30:49.9 9:55/M
2 Wendy Ungar Reynoldsburg OH 260 51 5k 93 33:04.2 33:14.6 10:40/M
3 Janna Smith Westerville OH 232 51 5k 102 33:39.9 33:54.5 10:51/M
4 Diane Eplin Gahanna OH 61 50 5k 114 36:25.3 36:37.9 11:45/M
5 Kathy Jones Springboro OH 130 56 5k 120 37:58.2 38:18.7 12:15/M
6 Leslie Kastner Marysville OH 134 52 5k 127 39:26.8 39:51.4 12:43/M
7 Marie Leister Gahanna OH 153 54 5k 128 39:33.3 40:02.6 12:45/M
8 Shari Dunlap Columbus OH 58 54 5k 154 44:06.3 44:20.5 14:14/M
9 Melissa Kemp Belmont OH 135 50 5k 163 44:57.5 45:25.8 14:30/M
10 Laurie Haver Galena OH 109 50 5k 170 45:21.9 45:44.7 14:38/M
11 Carolyn Garais Westerville OH 90 52 5k 176 45:43.7 46:09.6 14:45/M
12 Deborah Zawacki Columbus OH 280 58 5k 210 53:17.7 53:49.1 17:11/M
13 Cami Abbott Columbus OH 1 50 5k 212 53:27.6 54:01.8 17:15/M
14 Sara Stoner Gahanna OH 244 53 5k 214 53:50.5 54:30.5 17:22/M
15 Sandra Flesch Westerville OH 76 50 5k 217 54:24.6 54:59.9 17:33/M
16 Margo George Columbus OH 91 50 5k 240 59:32.0 1:00:18.3 19:12/M
17 Sherri Keyser Columbus OH 137 52 5k 241 59:33.9 1:00:19.0 19:13/M
18 Laurie Rinehart-Thompson Columbus OH 212 52 5k 245 1:03:41.4 1:03:55.6 20:33/M
19 Debbie Steinfeld Columbus OH 237 55 5k 248 1:03:29.0 1:04:09.7 20:29/M
Top

Female 60 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Darlene Cline Lexington OH 43 60 5k 95 33:08.6 33:17.8 10:41/M
2 Jasmine Featherstone Columbus OH 64 62 5k 183 47:51.8 48:25.7 15:26/M
3 Libby Ricciardo Heath OH 208 63 5k 195 50:21.5 50:47.2 16:15/M
4 Deborah Adelman Columbus OH 3 65 5k 232 57:50.7 58:56.6 18:39/M
5 Teresa Cady Westerville OH 30 60 5k 236 58:52.7 59:21.6 18:59/M
6 Katherine Strohm Galena OH 247 61 5k 238 59:14.9 59:42.5 19:06/M
7 Gloria Koruschak Spring Lake NC 141 68 5k 242 1:01:19.4 1:01:41.5 19:47/M
8 Linda Casto Columbus OH 33 65 5k 250 1:04:19.1 1:04:58.9 20:45/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Unknown Partic. 288 288 2 29 25:45.5 25:54.5 8:18/M
Top

Male 10 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Grant Foster Columbus OH 80 9 5k 19 24:11.8 24:15.3 7:48/M
2 Dane Chaky New Albany OH 37 9 5k 26 25:16.8 25:19.6 8:09/M
3 Max Foster Columbus OH 83 8 5k 32 26:14.4 26:17.6 8:28/M
4 Musa Ndiritu-Reyes Reynoldsburg OH 186 10 5k 33 26:02.5 26:18.1 8:24/M
5 Kevin Foster Columbus OH 82 8 5k 44 27:24.5 27:28.4 8:50/M
6 Cameron Grobben Gahanna OH 101 7 5k 137 41:40.7 42:08.2 13:26/M
7 Alexander Fisher Dublin OH 72 10 5k 149 43:21.7 43:34.1 13:59/M
8 Joseph Ison Columbus OH 120 6 5k 152 43:42.3 43:47.4 14:06/M
9 Theo Chaky New Albany OH 39 7 5k 184 48:19.7 48:26.6 15:35/M
10 Byron Chaky New Albany OH 36 6 5k 186 48:26.0 48:32.8 15:37/M
11 Andrew Ricciardo Gahanna OH 206 10 5k 190 49:30.2 49:56.2 15:58/M
12 Caden Mills Blacklick OH 179 10 5k 192 49:57.0 50:26.4 16:07/M
13 Andrew Bednar Gahanna OH 14 5 5k 199 51:40.8 52:07.4 16:40/M
Top

Male 11 to 15

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 C Wolf New Albany OH 277 15 5k 4 20:06.8 20:08.8 6:29/M
2 Mahesh Lakshminarayanan Pittsburgh PA 148 12 5k 16 23:43.4 23:45.1 7:39/M
3 Luke Boltz Columbus OH 21 13 5k 17 23:45.1 23:47.8 7:40/M
4 Jacob Baughman Columbus OH 11 15 5k 18 24:04.3 24:11.9 7:46/M
5 Charlie Chesnes Worthington OH 40 12 5k 27 25:22.2 25:42.4 8:11/M
6 Daniel Kastner Marysville OH 289 12 5k 82 32:16.7 32:34.5 10:25/M
7 Nicholas Haycox Worthington OH 110 14 5k 111 35:07.7 36:07.6 11:20/M
8 Isaac Ridgeway Gahanna OH 211 12 5k 133 41:28.1 41:41.9 13:23/M
9 Joey Raper Worthington OH 202 12 5k 189 48:43.6 49:25.5 15:43/M
10 Nathan Rearick Worthington OH 203 11 5k 244 1:02:39.9 1:03:36.3 20:13/M
Top

Male 16 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Sam Kastner Marysville OH 290 16 5k 8 21:49.6 21:50.8 7:02/M
2 Cole Weaver Blacklick OH 268 18 5k 12 22:26.2 22:27.2 7:14/M
3 Robert Frenken Columbus OH 89 19 5k 56 28:24.4 28:33.3 9:10/M
4 Bryan Longenbaker Worthington OH 163 18 5k 85 32:01.9 32:50.4 10:20/M
5 Brandon Brown Columbus OH 25 17 5k 116 36:30.5 36:46.2 11:46/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Danny Ohler Pataskala OH 190 24 5k 3 19:35.6 20:07.6 6:19/M
2 Jeffery Baughman Columbus OH 12 20 5k 5 20:48.6 20:56.3 6:43/M
3 Benjamin Foster Columbus OH 78 24 5k 14 23:03.1 23:13.6 7:26/M
4 Jason Flavin Worthington OH 75 20 5k 20 24:05.1 24:16.4 7:46/M
5 Tommy Hielkema Worthington OH 112 23 5k 43 27:01.9 27:17.6 8:43/M
6 Bo Giffin Reynoldsburg OH 92 24 5k 100 33:39.2 33:50.4 10:51/M
7 Anirudh Lakshminarayanan Pittsburgh PA 147 20 5k 231 57:32.5 58:07.8 18:34/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Zach Keyes Columbus OH 291 35 5k 1 18:41.3 18:42.7 6:02/M
2 Rob Dempster Columbus OH 52 34 5k 10 22:16.3 22:18.6 7:11/M
3 Brian Stefanski Columbus OH 294 36 5k 36 26:23.1 26:31.3 8:31/M
4 Joshua Cavener Columbus OH 35 32 5k 53 27:29.8 28:23.5 8:52/M
5 Matt Lanzoff Blacklick OH 150 34 5k 67 30:08.8 30:16.7 9:43/M
6 Mike Stiers Reynoldsburg OH 242 39 5k 73 30:51.8 31:10.7 9:57/M
7 James Postal Reynoldsburg OH 197 39 5k 76 31:26.4 31:27.4 10:08/M
8 Jesse Hall Reynoldsburg OH 104 33 5k 78 31:13.6 31:32.0 10:04/M
9 Shawn Ingram Blacklick OH 118 32 5k 80 31:33.6 32:07.4 10:11/M
10 Will Mutters Westerville OH 183 33 5k 130 39:53.8 40:05.7 12:52/M
11 Michael Tracy Columbus OH 257 39 5k 145 42:42.3 43:26.1 13:46/M
12 Jack Witt Reynoldsburg OH 275 33 5k 160 44:50.1 45:07.2 14:28/M
13 Chris Wasch Groveport OH 264 38 5k 175 45:42.9 46:04.5 14:45/M
14 Shawn Walker Columbus OH 263 31 5k 207 52:32.6 53:04.7 16:57/M
15 Randy Shannon Westerville OH 227 36 5k 223 55:18.3 55:56.7 17:50/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jeremy Weaver Blacklick OH 269 43 5k 2 19:51.7 19:52.8 6:24/M
2 Virgil Popa Westerville OH 196 47 5k 9 22:11.5 22:12.3 7:09/M
3 Shawn McKay Westerville OH 173 41 5k 25 24:55.9 25:05.6 8:02/M
4 Scott Jerew Marion OH 125 46 5k 31 25:53.9 26:08.2 8:21/M
5 Marc Logan Columbus OH 161 45 5k 35 26:19.9 26:27.8 8:29/M
6 Michael Smith Canal Winchester OH 235 48 5k 39 26:35.8 26:41.5 8:35/M
7 Trent McClaskey Gahanna OH 172 41 5k 42 27:04.1 27:07.7 8:44/M
8 Mwema "joe" Ndiritu Reynoldsburg OH 185 48 5k 54 28:08.7 28:24.4 9:05/M
9 Steven Boltz Columbus OH 22 49 5k 55 28:26.4 28:29.8 9:10/M
10 Aaron Corbitt Lewis Center OH 48 45 5k 60 29:08.6 29:23.1 9:24/M
11 David Gore Worthington OH 94 44 5k 81 31:24.9 32:27.3 10:08/M
12 Derek Graver Columbus OH 95 41 5k 84 32:16.0 32:47.6 10:25/M
13 Rob Giffin Reynoldsburg OH 93 46 5k 101 33:39.2 33:50.6 10:51/M
14 Michael France Pataskala OH 86 42 5k 136 41:29.8 41:58.6 13:23/M
15 Steve Grobben Gahanna OH 102 44 5k 138 41:43.4 42:08.9 13:27/M
16 James Fisher Dublin OH 74 45 5k 150 43:21.7 43:34.2 13:59/M
17 Jeff Jones Columbus OH 128 41 5k 168 44:40.5 45:40.0 14:25/M
18 Bob Bunnell Hilliard OH 29 42 5k 178 46:37.2 46:56.9 15:02/M
19 Daniel Schreiber Columbus OH 225 40 5k 181 47:26.9 47:44.5 15:18/M
20 David Chaky New Albany OH 38 41 5k 187 48:26.0 48:33.3 15:37/M
21 Charles Lichtner Reynoldsburg OH 159 48 5k 196 50:56.3 51:28.7 16:26/M
22 Brian Ridgeway Gahanna OH 210 44 5k 202 52:06.3 52:20.2 16:48/M
23 Greg Fabin Columbus OH 62 49 5k 204 51:39.9 52:24.4 16:40/M
24 Lakshmi Sabhesan Pittsburgh PA 218 49 5k 230 57:32.0 58:06.6 18:34/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rick Cline Lexington OH 44 56 5k 13 22:50.6 22:55.2 7:22/M
2 Lawrence Herer Columbus OH 111 55 5k 22 24:41.7 24:44.2 7:58/M
3 Mark Reed Pickerington OH 204 52 5k 24 25:03.9 25:05.0 8:05/M
4 David Kastner Marysville OH 133 54 5k 28 25:39.6 25:43.7 8:16/M
5 Michael Sutor Bexley OH 249 50 5k 34 26:17.6 26:24.4 8:29/M
6 Jeff Barron Reynoldsburg OH 8 58 5k 37 26:38.0 26:39.4 8:35/M
7 Michael Lemaster Columbus OH 154 56 5k 38 26:37.3 26:41.1 8:35/M
8 Kurt Puterbaugh New Albany OH 199 51 5k 46 27:45.2 27:50.8 8:57/M
9 James Long Worthington OH 162 55 5k 51 27:28.9 28:22.7 8:52/M
10 Ed Schmidt Columbus OH 224 57 5k 70 30:43.2 30:50.1 9:55/M
11 Tim Stevens Columbus OH 240 50 5k 77 31:18.7 31:28.6 10:06/M
12 Tom Robson Zanesville OH 216 51 5k 239 59:17.9 59:48.2 19:07/M
Top

Male 60 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Greg Peddicord New Albany OH 287 61 5k 48 27:49.0 27:55.6 8:58/M
2 Stephen Maher Columbus OH 170 60 5k 99 33:29.4 33:37.8 10:48/M
3 Frank Zito Westerville OH 284 66 5k 161 44:58.5 45:13.1 14:30/M